Dardanel Kolay Pişir
Packaging Design
Balık Kavurma, Deniz Mahsullü Pesto Soslu Linguine, Tereyağlı Jumbo Karides ve Deniz Mahsullü Domates Soslu Penne olmak üzere 4 çeşitten oluşan Dardanel Kolay Pişir serisi, bir şefin tüm uzmanlığını yansıtan bir tabağı herkesin evde hazırlayabilmesi için gerekli tüm malzemeleri dondurulmuş olarak tek pakette sunuyor. Poşet içeriğini tavada 8 dakika ısıtmak yeterli. Sonuç muhteşem bir lezzet şöleni! Biz de bu lezzet serisinin pratikliğini vurgulamak için basit ve kolay anlaşılabilir bir tasarım dili tercih ettik.
 
Lezzetli bir deniz mahsullü yemeğin bu kadar basit hazırlanması bizi şık, yalın ve etkili bir tasarım diline yönlendirdi. Ayrıca ambalajın tasarımı kadar fotoğraf prodüksiyonu da ürün serisinin restoran kalitesinde lezzet sunduğunu anlatmak için yaratıcı fikre entegre tamamlandı. Çekimler bir restoranın menü görselleri gibi yapıldı.
 
Dardanel Kolay Pişir Serisi, şehirli ve zamanı değerli olan, lezzet ve deniz mahsulü tutkunları için yaratıldı. Deniz mahsullerini seven ama hazırlamak için zorlu ve karmaşık tariflere boğulmak istemeyen tüketiciler, böyle bir lezzet seçkisine gerçekten en pratik yoldan ulaşacak.

Rafta benzeri olmayan bu yeni ürün serisini tasarlarken tüketiciye ilk bakışta ürün içeriği ve lezzetiyle ilgili net bir mesaj vermeyi hedefledik. Lezzetin kokusunu hissettiren fotoğraf çekimleri ve doğallık mesajı veren ahşap zeminlerle minimalist ve iştah açıcı bir tasarım dili oluşturduk. Ambalajdaki doğrudan mesajlar, tüketiciyle iletişimi daha rafta başlatıyor. Ürünün kalitesini ve doğallığını vurgulayan tasarım detayları hem marka özgüvenini yansıtıyor hem de onu rakiplerden ayrıştırıyor.

Donuk ürün kategorisinde sık görülmeyen Mat Ambalaj Baskısı tüketicinin dokunma duyusuna da hitap ediyor. Ürün elde tutulduğunda hem yumuşak bir doğallık hissi yaratıyor hem de premium algısı güçlendirilmiş oluyor.


 

Dardanel Kolay Pişir Serisi Migros, Macrocenter marketler ve Getir’de listelendi.

Yeni serinin kategoriye eklenmesi ile birlikte Dardanel Nielsen Pazar payı değişimleri aşağıdaki gibidir.

 

İndirim marketler dahil pazarda; 2021 yılında tonajda %10’luk, ciroda %17’lik paya sahiptir. Geçtiğimiz 2020 yılına kıyasla tonaj payı sabit kalırken ciro payı 2 puan artmıştır. İndirim marketler hariç pazarda; 2021 yılında tonajda %24’lük, ciroda %32’lik paya sahiptir. Geçtiğimiz 2020 yılına kıyasla tonaj payı 2 puan azalırken, ciro payı 3 puan artmıştır.