DARDANEL Deluxe series
Packaging design
6 çeşitten oluşan Dardanel Skinpack serisi, deniz mahsullerini şeffaf bir ambalajla vakumlayarak tüketici ile en doğal hali ile buluşturmak amacıyla üretildi. Biz de bu yenilikçi ambalaj tasarımına doğal ve minimalist bir tasarım dili oluşturduk. Dardanel yalınlığını bozmadan ürün içeriklerini ve mesajları net bir biçimde ifade ettik.

Bu serinin yıldızı ürünün kendisiydi ve ambalajlarda odak noktası ürün olmalıydı. Ürünü kapatmayan bilezik bant tasarımımız, rafta markanın ve ürünün aynı anda algılanmasına yardım ediyor. Ambalajdaki illüstrasyon kullanımı ve mat bej zeminler, premium algısını güçlendiriyor.
 
Dardanel Skinpack serisi, şehir hayatının yüksek ritminde bile lezzetten ödün vermek istemeyen deniz mahsulü tutkunları için yaratıldı.
 
Tasarımdaki tüm doneler, serinin diğer ürünlerini de gösteriyor. Böylece tüketiciler deneyimledikleri kalite ve lezzete güvenerek diğer çeşitlere de daha kolay yöneliyor. Ambalaj tasarımı ve bu uygulama yaklaşımı marka değerini vurgulayarak tüketici sadakatini pekiştiriyor.
 
Dardanel Skinpack Ambalajları Gıda Plus 2022’de “En Yenilikçi Gıda Ambalajı Teknolojisi Ödülü”ne layık görüldü.